Co łaczą te miejsca co maja wspólnego z naszą grupą i nami
Parafia Świetego Floriana w Stalowej Woli - tutaj zyjemy i karmimy śię Bozym Ciałem naszymi modlitwami dązymy na spotkanie z Ojciem Pio Pietrecina miejsce gdzie się urodził Francesco Forgione święty Padre Pio tam dorastał do zycia zakonnego San Giovanni Rotondo następne miejsce gdzie spędził ostatnie swoje dni Te miejsca nas łączą z miłoscią do Ojca PIo w drodze do Królestwa Bozego Tak własnie kroczymy kazdy swoja drogą zyciową do Bram Nieba na drugi swiat na spotkanie z naszymi bliskimi i Wszystkimi Świętymi.
Polska Podkarpacie Stalowa Wola
Na dolnosańskim szlaku architektury drewnianej, w centrum Stalowej Woli, znajduje się przepiękny kościół św. Floriana, który wraz z dzwonnicą, w otoczeniu starych sosen stanowi zabytkowy miniskansen architektury sakralnej. Wybudowany w 1802 roku we wsi Stany, w czasie II wojny światowej, został przeniesiony na to miejsce aby stać się pierwszą świątynią "Hutniczego Grodu".
12 grudnia 1943 roku nastąpiło jego poświęcenie, a 9 października 1947 roku została oficjalnie ustanowiona Parafia św. Floriana. Od tego czasu gromadzą się w nim wierni, aby sprawować kult Boży i z Chrystusem przeżywać wszystkie chwile i doświadczenia życia, zarówno radosne jak i bolesne.
Kościół odnawiany i upiększany jest skarbem miasta. I choć w mieście powstało wiele świątyń, on, kościół św. Floriana, jest najbliższy sercom bardzo wielu mieszkańców. Narzeczeni, bardzo często, wybierają to miejsce na zaślubiny, a hutnicy i strażacy gromadzą się u swojego patrona - św. Floriana, powierzając Jego opiece swoją pracę i swoje rodziny.


Italia Pietrelcina Tu się urodził Santo Padre Pio
Pietrelcina
Miejsce narodzin i młodości Ojca Pio. Nie ma w nim tandetnych sklepików, krzykliwych tłumów i egzaltowanych pątników. Pielgrzymi odwiedzający Pietrelcinę urzeczeni są panującym tam spokojem, ciszą, prostotą toczącego się na podwórkach i w bramach codziennego życia, atmosferą życzliwości i ciepłem mieszkańców. Życie w tym miasteczku biegnie bowiem znacznie wolniej niż w innych miejscowościach południowych Włoch.
Do najczęściej odwiedzanych zabytków należą oczywiście miejsca związane z Ojcem Pio: jego dom rodzinny, wieżyczka (torretta) i kościoły: Świętej Anny (w którym Ojciec Pio został ochrzczony) i parafialny Matki Bożej Anielskiej oraz kompleks kapucyńskich zabudowań klasztornych z kościołem, muzeum i domem pielgrzyma. Na uwagę zasługuje również znajdujący się około pół godziny drogi od domu rodzinnego Ojca Pio płaskowyż zwany Piana Romana.

Italjia san
San Giovanni Rotondo
Niewielka miejscowość położona w południowych Włoszech, na półwyspie Gargano. Zasłynęła tym, że przez ponad 50 lat żył i działał w niej stygmatyk i mistyk – Ojciec Pio.
Jeszcze za jego życia miasteczko stało się tętniącym życiem centrum pielgrzymkowym, a po śmierci Ojca Pio (w 1968 roku) zainteresowanie pielgrzymów wcale nie zmalało. Dziś rocznie odwiedza je ok. 7 milionów osób, co stawia to sanktuarium w rzędzie najliczniej odwiedzanych miejsc kultu na świecie.
W konwencie kapucynów znajduje się grób Ojca Pio, udostępniona do zwiedzania jego cela zakonna oraz ekspozycja wielu pamiątek po nim. W miasteczku powstała nowoczesna klinika – Dom Ulgi w Cierpieniu – założona przez Stygmatyka, która przyjmuje ponad 60 tys. pacjentów i dysponuje 1300 łóżek. Przy klasztorze działa też Tele Radio Padre Pio, wydawnictwo publikujące książki dotyczące życia Ojca Pio oraz poświęcony mu miesięcznik „Voce di Padre Pio”. W 2004 roku bracia kapucyni otwarli także nowy kościół pw. Świętego Ojca Pio, który może pomieścić 10 tys. pielgrzymów

Polska-Italia Stalowa Wola - Pietrecina -San Giovani Rotondo
SAN GIOVANNI ROTONDO TU SPOCZYWA SANTO PADRE PIO

Przedstawiłem wam krótką historie naszej Parafi świętego Floriana w Stalowej Woli w której zyjemy i uduchowiamy się z naszym patronem parafi świetym Florianem z księdzem proboszczem Marianem Balickim prałetem ks.Janem i księzmi pracujacymi w naszej parafii Pietrecine i San Giovanni Rotondo miejsce zycia i smierci naszego Ojca Pio To nas łaczy z Ojcem Pio wspólna modlitwa dązenie do świętości poprzez zycie i działanośc Kazdy w swojej parafi w Kazdej tej parafi łączymy się duchowo z Ojcem Pio Kosicioły łączą się modlitwą razem do pogłebiania swej duchowosci. artykuł do redakcji
